Eterniti Artemis – super SUV na bazie Porsche Cayenne Turbo

Eterniti Artemis Porsche Cayenne Turbo

Eterniti, brytyjski producent super samochodów, przedstawił swój najnowszy model Eterniti Artemis. Auto należy do kategorii „super SUV-ów” i ma walczyć na rynku z Porsche Cayenne Turbo i mającymi niedługo swoją premierę SUV-ami Bentleya, Jaguara i Lamborghini. Czy to się uda?

Bazą do powstania Eterniti Artemis było Porsche Cayenne, jednak potężny zestaw spojlerów z wytrzymałych włókien węglowych zmienia praktycznie całą sylwetkę Cayenne w nowy super luksusowy samochód. Całość zmian powoduje, że Artemis jest sporo szerszy i masywniejszy od Cayenne. Z przodu nie sposób nie zauważyć ogromnego grilla z trzema potężnymi wlotami powietrza. Przepych i bogactwo widać również we wnętrzu. Większość elementów wewnątrz pokryta jest skórą, jako dodatki zastosowano również drewno, włókno węglowe oraz aluminium. Ciekawostką jest fakt, że wszystkie elementy wnętrza produkowane są ręcznie.

Pod maską „super SUV-a” znajduje się podwójnie doładowany silnik z Porsche Cayenne Turbo o pojemności 4,8-litra, który generuje moc ponad 600 KM i 750 Nm. Osiągi auta to 290 km/h prędkości maksymalnej i 4,5 s do setki.

Producent wycenił swoje auto na 210.000 funtów – w cenie zawarta jest gwarancja na okres dwóch lat lub 100.000 mil łącznie z obsługą serwisową.

 

, ,