AC Schnitzer BMW M6 Gran Coupe

AC Schnitzer BMW M6

M jak motorsport! Tylko najmocniejsze modele BMW mogą szczycić się dodatkową literą M w nazwie, ale dla specjalistów z firmy AC Schnitzer są to „tylko” bazowe modele do tuningu – więcej mocy, dynamiki i prędkości to ich dewiza. Nowe BMW M6 Gran Coupe 2014 po raz kolejny zawitało do warsztatu znanego niemieckiego tunera.

Silnik po zmianach przeprowadzonych przez inżynierów osiąga teraz 620 KM mocy i 790 Nm momentu obrotowego. Prędkość maksymalna wynosi nieosiągalne dla zwykłych kompaktów 305 km/h (tylko po demontażu ogranicznika). Aby bezpiecznie prowadzić M6 Gran Coupe przy takiej prędkości zdecydowano się na modyfikację zawieszenia, twardsze sportowe sprężyny obniżają auto o 15 mm z przodu i 25 mm z tyłu.

Przygotowano też delikatne zmiany aerodynamiczne, które mają zapewnić bardziej sportowy wygląd. Przedni i tylni spoiler oraz tylny dyfuzor wykonano z włókna węglowego. Spojlery wraz z chromowanym przednim grillem dopełniają dynamiczny wygląd auta. Potężna moc AC Schnitzer BMW M6 Gran Coupe przenoszona jest poprzez potężne nowo zaprojektowane 20 lub 21 calowe felgi.

Czy takie zmiany były konieczne? Dla niektórych modele serii M są już kwintesencją marki BMW, ale jak widać niektórzy uważają, że i takie samochody można poprawić.

,