Techart Porsche Macan

2015 Techart Porsche Macan

Od wielu lat niemiecki tuner Techart rozwija i modyfikuje samochody Porsche. Tradycji stało się zadość i nie mogło zabraknąć też programu tuningowego dla najnowszego SUV-a marki ze Stuttgartu czyli dla modelu Porsche Macan.

Zaprezentowany bodykit w bardzo subtelny i delikatny sposób podkreśla sportowy charakter Techart Porsche Macan. Zmiany aerodynamiczne obejmują przedni oraz tylni spojler, progi i tylny dyfuzor ozdobiony czterema końcówkami zmodyfikowanego sportowego układu wydechowego. Część elementów takich jak lusterka i boczne wloty powietrza wykonane są z carbonu. Pełni zmian wizualnych dopełniają olbrzymie 21 lub 22 calowe felgi wykonane ze stopów lekkich.

Standardowa jednostka napędowa V6 3.6 l z podwójnym turbodoładowaniem została wzmocniona do 450 KM. Główne zmiany objęły system zarządzania silnikiem Techtronic oraz specjalnie zaprojektowany nowy układ wydechowy.

Po modyfikacjach ten niewielki SUV rozpędza się do 100 km/h w czasie tylko 4,4 sekundy, a jego prędkość maksymalna to aż 271 km/h. Miejmy nadzieję, że to nie było ostatnie słowo i Techart zaprezentuje kolejne modyfikacje dla Porsche Macan.

,