Potęga i moc czyli Mercedes GL Black Crystal od Larte Design

Larte Design Mercedes GL Black Crystal

Mercedes GL to jeden z niewielu potężnych „pełnowymiarowych” i luksusowych SUV-ów. Specjaliści z Larte Design tuż przed targami w Essen zaprezentowali swoją wizję modyfikacji tuningowych dla GL-a nazwaną Black Crystal.

Pierwsze co rzuca się w oczy w Larte Design Mercedes GL Black Crystal to agresywny bodykit, którego ostre kształty i elementy z włókna węglowego przypominają kryształy. Kompletnie przemodelowany przedni zderzak posiada ogromny wlot powietrza oraz dodatkowe LED-owe światła do jazdy dziennej, w tylny zderzak wkomponowano dyfuzor wraz z trzecim światłem stop w stylu Formuły 1. Całości dopełniają cztery końcówki sportowego układu wydechowego ze stali nierdzewnej, w produkcji którego maczali palce specjaliści z firmy Remus. Aby zmieścić szerokie 22” kute felgi model XXL zamontowano poszerzone nadkola, w które wkomponowano carbonowe wloty powietrza.

Mercedes GL Black Crystal dostał również podrasowany 3-litrowy silnik diesla V6. Po modyfikacjach moc wzrosła do 290 KM, a maksymalny moment obrotowy wynosi 690 Nm.

Czy tak zmodyfikowany Larte Design Mercedes GL Black Crystal znajdzie nabywców? Jesteśmy przekonani, że tak!

,