Wheelsandmore Ferrari 458 Italia Spider Perfetto

Wheelsandmore Ferrari 458 Italia Spider Perfetto

Tuner Wheelsandmore przekonał się w końcu do elementów z włókna węglowego i pokazał nam swoje najnowsze dzieło czyli Wheelsandmore Ferrari 458 Italia Spider Perfetto. Dotychczas luksusowe samochody wychodzące z warsztatu niemieckiego tunera były wyposażane w ręcznie produkowane kute felgi, sportowe obniżone zawieszenia oraz posiadały zwiększone osiągi dzięki modyfikacjom silnika oraz układu wydechowego.

Teraz, wraz z pojawieniem się modelu 458 Spider, w ofercie Wheelsandmore pojawiły się elementy wykonane 100% z włókna węglowego. Z tego materiału wykonany jest potężny tylny dyfuzor, korek wlewu paliwa, ramki tylnych lamp przeciwmgielnych, obudowy lusterek oraz elementy przedniego spojlera. Wnętrze Spidera Perfetto również korzysta z elementów z włókna węglowego, co w połączeniu z lekkimi elementami karoserii pozwoliło na obniżenie masy całego samochodu o około 30 kg.

Pod maską Spidera zaszło również kilka dosyć znaczących zmian. Zamontowano nowy karbonowy airbox, sportowy układ wydechowy oraz zmodyfikowano oprogramowanie sterujące praca silnika – dzięki temu uzyskano moc 647 KM i 635 nm momentu obrotowego.

Całość modyfikacji Perfetto wieńczą potężne kute 6Sporz o rozmiarach 9.0×21” z oponami 245/30/21″ z przodu i 12.5×21” z oponami 345/25/21″ z tyłu.

 

, ,