Novitec Rosso Ferrari 458 Spider

Novitec Rosso Ferrari 458 Spider

Samochody Ferrari są szczytem motoryzacyjnej perfekcji, ale nie przeszkadza to firmom tuningowym w ich poprawianiu. Novitec Rosso przygotował dla bardzo majętnych fanów marki Ferrari swoją wizję Ferrari 458 Spider.

Nowy zestaw spojlerów przygotowanych z lekkiego i bardzo wytrzymałego włókna węglowego składa się z dwuczęściowego przedniego spojlera, wlotów powietrza i lusterek. Do kompletu zmian wizualnych dołącza także tylny dyfuzor oraz potężny tylny spojler. Zmiana wyglądu auta nie mogła by się obejść bez nowych kutych felg Novitec Rosso o symbolu NF4 w rozmiarach od 20 do 22 cali – te koła z pięcioma podwójnymi delikatnymi ramionami ważą zaledwie 21,8 kg! Popularne trzyczęściowe felgi Novitec Rosso NF3 o średnicach 20, 21 oraz 22 cali nadal będą dostępne jako opcja.

Zmodyfikowano również zawieszenie, zostało ono utwardzone i obniżone aż o 35 mm. Zastosowano rozwiązanie hydrauliczne pozwalające podnieść przód auta o 40 mm w celu wygodniejszego i bezpieczniejszego przejazdu po nierównej nawierzchni czy np. przez progi zwalniające.

Seryjny 4,5-litrowy silnik V8 w tym modelu Ferrari pozostał bez zmian, został jednak zmieniony układ wydechowy oraz zamontowano sportowy kolektor dolotowy wykonany z włókna węglowego. Dodatkowo przeprogramowano elektronikę sterującą pracą silnika i dzięki temu moc maksymalna wzrosła do 609 KM, a moment obrotowy wzrósł do 569 Nm. Prędkość maksymalna Spidera wynosi 325 km/h.

 

,